ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Εθνική Κορασίδων: Ελλάδα – ΕΪΡΕ 0-2

Την τρίτη θέση του 4ου προκριματικού ομίλου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Kορασίδων κατέλαβε η Εθνική Ομάδα μας μετά την ήττα της από το ΕΪΡΕ με 2-0. Τα γκολ πέτυχαν στο  21ο λεπτό η Φάουλερ και στο 75ο λεπτό η  Μάστερσον.

Μαζί με το ΕΪΡΕ προκρίθηκε στην elite round της διοργάνωσης και η  Βοσνία Ερζεγοβίνη.

Στους τρείς αγώνες που έδωσε η Εθνική μας πήρε μόλις ένα βαθμό στην πρώτη αγωνιστική που ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ρουμανία.

Στην δεύτερη και τρίτη αγωνιστική ηττήθηκε από την Βοσνία Ερζεγοβίνη (0-1) και ΕΪΡΕ (2-0) αντίχτοιχα.

Ελλάδα: Βασιλειάδου, Χριστοδούλου, Μπριασούλη, Κοπέλου (76′ Ευθυμίου), Παχάκη (80’+2′ Μάρκου), Γιάμαλη, Στράτζαλη, Καββαθά (49′ Τσουκαλά), Σκουλικαρίτη, Γατούδη, Προξένου.