ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Κ19: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 2-2

Πρωτάθλημα Νέω Football League

Έφυγαν από την Δράμα με τον βαθμό της ισοπαλίας στο φινάλε του αγώνα

Με την 11η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα Νέων του 2ου ομίλου της Football League όπου η Κ19 της Δόξας Δράμας υποδέχθηκε στο γήπεδο του Μοναστηρακίου την αντίστοιχη του Απόλλων Λάρισας, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Οι μικροί ‘’μαυραετοί’’ μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο καλύτερα και ευτύχισαν να προηγηθούν στο 35ο λεπτό με τέρμα του Γεωργιάδη πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ τους σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι νεαροί της Δόξας διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Λυκίδη στο 60ο λεπτό να κάνει το 2-0.

Οι μικροί του Απόλλων Λάρισας έβγαλαν αντίδραση μειώνοντας στο 63ο λεπτό με τον Βαγενά σε 2-1 και στο φινάλε του αγώνα με δεύτερο προσωπικό τέρμα του πρώτου σκόρερ να φέρνουν το ματς στα ίσα και να φεύγουν από την Δράμα με το βαθμό της ισοπαλίας στο τελικό 2-2.

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα ο πρωτοπόρος Άρης ισοπέδωσε την Αναγέννηση Καρδίτσας με το 9-0, ενώ αίσθηση προκάλεσε η άνετη νίκη του Καραϊσκάκη Άρτας απέναντι στον δεύτερο Πανσερραϊκό με 5-1, ενώ στα πέντε σταμάτησαν τα Τρίκαλα με αντίπαλο τον Αιγινιακό.

Οι Νέοι της Δόξας έχοντας πλέον 17 βαθμούς (με ένα παιχνίδι λιγότερο) όσους και τα Τρίκαλα (με δυο παιχνίδια λιγότερο) βρίσκονται στην τετράδα και η επόμενη μεταξύ τους αναμέτρηση κρίνεται ιδιαιτέρως σημαντική για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

ΣΚΟΡΕΡ: 35′ Γεωργιάδης, 60′ Λυκίδης / 63′,90′ Βαγενάς

Κ19 Δόξα Δράμας (Χρήστος Αθανασιάδης): Βεζυρίδης, Θεοδωρίδης (90′ Καλλίμανης), Χατζηδημητρίου, Δεληγιώρογλου, Παρασκευάς, Κούτκας (46′ Γρηγοριάδης), Παπαγεωργίου, Αντωνιάδης, Γεωργιάδης, Πούλας (75′ Μακράκης), Λυκίδης (85′ Προκοπίου)

Κ19 Απόλλων Λάρισας (Κωνσταντίνος Τσώτσος): Σπηλιόπουλος, Βόγλης, Μπαρούτσας (82′ Τσεκάι), Τσικρικάς, Καλαπανίδας, Μητρούσκας, Τζέλλος, Τσιούτσιας, Τσαπατόρης (76′ Ελιζόπουλος), Κλίσμαν (90′ Πετής), Ντανίκας (67′ Χότζα), Βαγενάς